Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. zpráva

11. 9. 2016

1. Zpráva                     

   Týden             12. 9. - 16. 9.

 

Děti mají za sebou první celý týden ve škole. Od středy jsme již společně zvládali 4 vyuč. hodiny. Děti jsou moc prima, probrali jsme už 3 písmenka ( A, E, I ), počítali jsme do pěti. Samozřejmě  při tom nesedíme stále v lavici. Hrajeme hry, říkáme si básničky, zpíváme, povídáme si na koberci, závodíme a různě se všelijak pohybujeme. Postupně jsme také navštívili všechny třídy 1. stupně, aby si děti dobře prohlédly své starší spolužáky. Trénujeme orientaci ve škole. Každý den nás do třídy ze šatny vede dvojice dětí, už pěkně trefíme. Ještě tento týden budu pro děti chodit do šatny.

 Aby se děti lépe poznaly, mohly si zatím každý den sednout , jak chtěly. Nyní jsem už i já děti lépe poznala, tak je se sezením trochu usměrním podle svého.

Při hodinách dětem pomáhají plyšové postavičky ze Čtyřlístku Myšpulín a Fifinka. Pokud chce někdo v hodině na WC, nemusí se ptát, ale posadí místo sebe na židličku plyšovou žirafku „Záchodovou Cecílii“. Ve třídě je v těchto dnech příšerné vedro, tak jsou děti někdy unavené. Dávám proto zatím málo úkolů.

Děti dostávají do notýsku nálepky a razítka za pěknou práci. Všechny se i v tom vedru hrozně snaží.

K učivu

Čtení a psaní

Máme: pracovní sešit – Učíme se číst, červené desky s okopír. papíry, sešit - Kresebné uvolň. cviky, malý sešit se sluníčkem – Moje psaní, zde píšeme tisk. písmem.

V tomto týdnu poznáme další nová písmenka: Y, O, U. Všechna probraná opakujeme, píšeme tiskace a hrajeme si s nimi. Někteří již některá písmenka znají, tak s nimi plní i jiné  činnosti. Trénujeme správné držení tužky.

Ma

Máme: pracovní učebnici – Mat. se čtyřlístkem, modré desky s okopír. papíry, malý  čtverečkovaný sešit – Moje počítání, kartičky s čísly a tečkami – děti je mají pouze ve škole.

Poznáváme počet a číslice, počítáme do pěti, procvič. pojmy více, méně, čteme číslice. Děti pracují s kartičkami i kostičkami. Procvičujeme paměť, postřeh a orientaci. Při tom zase jenom nesedíme, ale cvičíme a hrajeme různé hry. Jde nám to rychle, protože se v tomto učivu již většina dětí dobře orientuje. Procvičíme geometrické tvary. Možná dojde už i na psaní číslic.

Prv

Máme: pracovní učebnici – Já a můj svět, zelené desky s okop. papíry.

Poznáváme život ve škole, povídáme si o pravidlech, které musíme dodržovat, aby se nám ve škole dobře dařilo.

Tento týden už vyzkoušíme asi i sokolovnu, venku má být opět  vedro, uvidíme.

14. 9. přijde fotograf, bude fotit každého žáčka zvlášť.

V sešitě Informace pro rodiče máte vlepenou nabídku kroužků agentury Crokidy.

Ve čtvrtek již budou mít děti až do 12: 30hod – snad to vydržíme.

Dala jsem již na webové stránky fotky z 1. školního dne, tak se podívejte. Moc děkuji p. Černochové, která nás první den pěkně zdokumentovala.

Přeji vám krásný týden     V. Smetanová