Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. zpráva

4. 12. 2016

10. zpráva

Týden 5. 12. – 9. 12.

PROBĚHNE

Znovu připomínám a upřesňuji: třídní VÁNOĆNÍ  BESÍDKA  pro rodiče 1. A se koná ve čtvrtek 15. 12. v naší třídě po 17hod. V 16: 15hod totiž bude zahájení celého školního „ Vánočního odpoledne“. Zde vystoupí školní kapela s Alešem. My začneme až přijde Aleš ( proto bude naše zahájení asi po 17hod, uvidíme, jak to Aleš stihne). Zatím si budete moci prohlížet výtvory Vašich dětí ve třídě.

Prosím rodiče, aby děti měly na naši besídku toto oblečení: holčičky i kluci – co nejvíc bílá nebo světlá trička s dlouhými rukávy, nejlépe bez potisku a obrázků, holčičky mohou mít sukýnky nebo šatičky ale co nejsvětlejší. Na nohou bílé nebo hnědé nebo černé legíny. Kluci mohou mít i černé nebo hnědé kalhoty. ( Děti budou hrát kůzlátka. ) Pokud byste dětem vytvořili jednoduché růžky na čelence, budu moc ráda.

V pondělí 5. 12. k nám přijde Mikuláš s hodnými čerty. Žádné děti rozhodně nebudeme strašit, chceme jim udělat radost. Náš Mikuláš bude jenom chválit. Všechny děti dostanou malý balíček dobrot.

V pátek 9. 12. pojedeme vlakem do divadla Minor na představení „ Libozvuky“. Od dětí budu vybírat 200Kč ( divadlo, doprava a 40Kč na hudební vystoupení, které bude v sokolovně příští týden, to ještě upřesním)                                                                                                                         

Sraz: v 7: 45hod na nádraží nebo normálně ráno v družině. Já budu čekat na nádraží. Družinové děti přivede p. vych. Představení začíná v 9:30hod. Zpět přijedeme vlakem ve 12:58hod na nádraží. Děti odvedeme do školy na oběd a předáme do družiny. Případně si je můžete vyzvednout na nádraží. Dětem dejte s sebou jenom svačinu, blečení do divadla, ale aby jim po cestě nebyla zima. Drobné kapesné dle Vašeho uvážení.

K výuce

ČJ – Tento týden jsme hodně řešili úkoly k pochopení textu. Mnoho dětí se již v textu výborně orientuje a celkem samostatně vyhledává potřebné informace. Některým dětem   pomáhám, ale všechny se hodně snaží, takže si také zaslouží pochvalu. Různé úkoly, které děti řešily si můžete prohlédnout v červ. deskách i v modré čítance. Tento týden probereme Ř, dojdeme asi na str. 71. Na středu mají děti úkol ze žluté čítanky číst čl. Chumelí se, chumelí a otázky k textu v červ. deskách. Snažím se vždy, aby všechny děti ve středu čl. četly nahlas.

Ma – Nestihla jsem v pátek zkontrolovat práci dětí v uč., tak Vám matematiku posílám k nahlédnutí domů až v pondělí. Prosím, abyste s dětmi dodělali příklady, u kterých jsem napsala, aby je dodělaly. Některé děti mají trochu problém, jakmile je  jiný typ úlohy než obyčejné sčít. a odčít. Musím  děti hodně nabádat a motivovat k přemýšlení. Některé k práci přistupují dost mechanicky. Dojdeme asi na str. 50. Mnozí však stíhají a zvládají již i náročnější logické úlohy.

Prv- Děkuji, že jste dětem půjčili do školy rodinné fotografie, některé děti nám dovedly  krásně vyprávět o své rodině. V tématu budeme ještě tento týden pokračovat.

VV a PV – Děti už vytvořily nádherné anděly a čerty, spousty vloček a jiných obrázků. Ve třídě již máme pravou adventní atmosféru. Koupila jsem do třídy vánoční stromeček v květináči, děti jej ozdobily ozdobami, které samy vytvořily. Děti se moc těší, až Vám vše ukáží na besídce. Doufám, že budou všechny zdravé. V 1. B je nyní 15dětí- ( řádí plané neštovice a chřipky). Také máme ve třídě nádherný adventní kalendář z perníčků, který nám vyrobila babička Michalky Černochové. Každý den losujeme, kdo si perníček vybere. ( Do Vánoc dojde na každého.) To se dětem hodně líbí.

Během různých hodin trénujeme básničky a „ kůzlátka“. Děti se u toho chovají opravdu jako ta neposedná kůzlátka. V HV – s dětmi zase trénuje Aleš koledy. Takže ve škole už máme vánoční náladu, ale samozřejmě se hlavně učíme.

Přeji Vám krásný týden V. Smetanová