Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. zpráva

12. 12. 2016

11. zpráva

Týden 12. 12.   -    16. 12.

PROBĚHLO

V pondělí naší třídu navštívil Mikuláš s čerty a anděly. Všechny děti jsem nechala od Mikuláše pochválit za obrovský pokrok, který od začátku školního roku udělaly. Děti řekly 2 básničky, které se naučily na besídku. Všechny za odměnu dostaly malý balíček s dobrotami. Celé vyučování potom bylo čertovsky a andělsky laděné.

V pátek jsme byli v divadle. Cesta vlakem tam i zpět proběhla bez problémů. Z nádraží jsme šli pěšky do Minoru( u Karlova náměstí). Po cestě děti radostně sledovaly vánočně vyzdobené Václavské n., kterým jsme procházeli. Před představením si děti stihly pohrát na úžasném divadelním hřišti v pasáži divadla, které tvoří různé prolézačky vypadající jako kulisy. Např. kouzelný svítící strom, ulita, létající auto, obrovské houby . . . Děti byly nadšené, takže jsme sem zašli i po skončení. Samotné představení bylo netradiční. Jednalo se o interaktivní hudební inscenaci. Vlastně to byla hra se zvuky a světelnými efekty, do které se mohly děti také zapojit. Po skončení si ještě užily trochu samostatnosti při nakupování v obchůdku.

PROBĚHNE

Ve středu  14. 12. půjdeme místo 3. vyuč. hodiny do sokolovny na představení „ Kosmický žirafáč“- bubenická oneman show ( 40Kč jsem vybrala zároveň s divadlem). Vybírala jsem 200Kč: 100Kč – představení Minor, 40Kč – doprava, 40Kč – Žirafáč, 20Kč – použiji na odměnu pro děti za besídku.

Ve čtvrtek  15. 12. BUDE VÁNOČNÍ BESÍDKA PRO RODIČE- podrobnější informace o průběhu a oblečení dětí jsem Vám popsala v 9. a 10. zprávě. Moc prosím, aby děti přišly ve stejném oblečení již dopoledne na vyučování, abych vše viděla předem. Odpoledne stačí, když děti přijdou s Vámi až v 17hod. Vše vyzkoušíme a připravíme již dopoledne. Před naší třídou na chodbě budou lavice, na které si odložíte kabáty, nezouvejte se. Již od 16:15hod si však můžete prohlížet i jiné třídy a poslechnout školní kapelu v přízemí naší budovy. Pokud byste potřebovali nějaké info. prosím, zavolejte mi. Doufám, že děti budou zdravé a vše proběhne. Moc se na Vás těším a ještě jednou srdečně zvu.

K výuce

ČJ- Při čtení jsou nyní mezi dětmi dost velké rozdíly. Někteří již čtou slova rovnou dohromady, někteří perfektně rychle hláskují a potom všechna slova i dlouhá přečtou dohromady. Část dětí pěkně hláskuje a dohromady čte krátká a procvičená slova, se čtením delších slov jim musím pomáhat. Při nácviku čtení doma se děti musí vracet opakovaně ke složitějším slovům a hláskovat je vícekrát a rychleji, aby se jim hlásky spojily ve slovo. Hlásky by děti neměly protahovat a hláskování by již v tomto období mělo být opravdu rychlé. V červených deskách můžete sledovat různé typy úloh, které děti již zvládají k pochopení textu. Tento týden poznáme písmeno Ž a vysvětlíme si čtení slabik DI, TI, NI. Dojdeme asi na str. 75 Při uvolňovacích cvicích už píšeme různé obloučky a smyčky. Připravujeme se na psací písmena, která začneme psát v lednu. Na středu děti mají pravidelný úkol ve žluté čítance čl. „ Polekaná slepice“. Všechny děti by měly čtení článku natrénovat tak, jak jsem popsala na PL, který mají děti k čl. vypracovat. Mají jej v červ. deskách.

Ma – Sčítáme a odčítáme do 6 na různých typech příkladů. Také porovnáváme čísla. Pokud dítě zvládne základní učivo, mám připravené složitější úlohy, které se děti pokouší řešit. Budu je označovat v PL hvězdičkou nebo napíši, že je to rozšiřující úloha. Že tedy nevadí, že úkol není dokončen nebo je chybně řešen. Důležité je, že se žák/yně pokusí přemýšlet nad něčím složitějším nebo méně obvyklým. Pokud bude Vaše dítě občas řešit takové úlohy, založím je do modrých desek, které mají děti na PL z matematiky. Také dětem za takovou snahu píši jedničky do Notýsku. Probereme číslo 7 a počítání s ním. V učebnici dojdeme asi na str. 55.

Prv – Zabýváme se rodinou a protože je před Vánocemi, hodně si povídáme o tom, jak je kdo slaví, jaké mají rodiny zvyky atd. Každé dítě své rodině vymyslelo a napsalo krásné přání. Byla to dřina, ale uvidíte.

VV, HV a PV – Nechte se překvapit na besídce.

Přeji Vám krásný týden a těším se na setkání s Vámi. V. Smetanová