Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. zpráva

18. 12. 2016

12. zpráva

Týden 19. 12. – 22. 12.

PROBĚHLO

Ve středu jsme byli v sokolovně na hudebním programu „ Kosmický žirafáč“. Děti se zde seznámily s kvalitní  hrou na bicí. Představení bylo pro některé děti prý moc hlučné ( tedy spíše pro některé učitele). Ovšem většina naší třídy si koncert hodně užila, děti vytvořily „kotel“ a pěkně si zatančily.

Ve čtvrtek proběhla třídní besídka. Děti jsem hodně pochválila, že se jim všechna vystoupení pěkně povedla. Doufám, že jsme Vám rodičům připravili hezký vánoční dárek. Také výtvarné práce a první psaní se dětem hodně zdařily. Děti mi říkaly poslední 2 dny, že se málo učíme. Tak jsme si vysvětlili, že  divadlem, přednesem básniček, výtvarnými dílky, napsaným přáním . . .toho dokázaly více, než obyčejným učením v jiné dny. Velmi Vám všem děkuji za řešení kostýmů. Také doufám, že se dětem líbily knihy, které dostaly. Budu se snažit , dát co nejdříve fotky na naše stránky z některých posledních akcí, které proběhly.

Tento pátek jsem nestihla poslat domů k nahlédnutí všechny opravené práce dětí, jako to dělám vždy. Také jsem vybrala notýsky, nehledejte je. Všechny materiály, prac. sešity, listy i notýsek s doplněním pochvaly dám dětem ve středu domů. Budete si vše moci prohlédnout, případně doplnit nebo procvičit přes vánoční prázdniny.

PROBĚHNE

Do školy jdou děti naposledy ve čtvrtek 22. 12. Tento den máme pouze do 11:30hod. Již se nebudeme učit. Děti si přinesou  pouze penál. Uděláme si třídní vánoční besídku. Děti mohou přinést svým spolužákům kamarádům dárečky. Ráno je dají pod stromeček. Prosím, dejte dětem ještě 1dárek anonymní bez popisu jména. Těmito dárky budu vyrovnávat množství dárků u jednotlivých dětí. Aby se nestalo, že někdo by dostal mnohem méně než ostatní. Pokud byste dali dětem trochu cukroví, jistě by rády ochutnávaly. Také budeme dělat svícínek – jablíčko. Dejte tedy dětem ve čtvrtek do školy jablko, koření, rozinky, sušené švestky a jiné . . .,co by se dalo použít. Něco zajistím i já, ale aby bylo dost materiálu. Děti si ozdobené jablíčko odnesou domů.

Do školy přijdou děti v úterý 3. 1.

K výuce

ČJ – Začali jsme číst slova se skupinami DI, TI, NI. Hláskujeme je takto: DIVADLO – Ď- I- V- A – D – L- O.

Budeme číst slova se skupinami DĚ, TĚ, NĚ. Hláskujeme  je takto: DĚDA – Ď- E- D – A. Dojdeme asi na str. 78. Čteme a pracujeme s textem i na spoustě jiných materiálů, což vidíte v červ. deskách. V tomto období je nutné, aby děti každý den chvilku četly, i když není d. ú. ze čtení. Na středu 21. 12. mají  natrénovat čl. Pohádka o zlobivé holčičce ve žluté čítance. Nestihla jsem vyrobit PL k textu. Děti jej dostanou až v úterý na středu. D. Ú. na vánoční prázdniny bude ze čtení: žlutá čítanka – pohádka O zlaté sekyře a povídání Kuba píše úlohu. Zde budou již i slova se skupinami DI, TI, NI. Při nácviku čtení s dětmi těmto slovům věnujte, prosím, větší pozornost, tak jak jsem výše popsala. V červených deskách budou mít opět pracovní listy k těmto textům.

Ma – Sčítáme a odčítáme do 7. Děti by měly trénovat i počítání pamětné. Vyzkoušeli jsme i minisudoku a jiné čtverce s úkoly, to některé hodně bavilo a byly i úspěšné. Dojdeme asi na str 57. Pokud by někdo něco nestihl, napíšu to do pracovní učebnice a dodělá to doma. Toto učivo by žáci měli již bezpečně ovládat ( sudoku je rozšiřující).

Prv – V pracovní učebnici jsme hodně vynechávali, protože jsem s dětmi učivo řešila jinak. Viděli jste vystavené na nástěnkách ve třídě. Tak se nedivte, že mají děti nevyhotovené některé stránky. Začneme se zabývat tématem – Zima.

TV - Tento týden si s radostí již zacvičíme v sokolovně.

Vážení rodiče, přeji Vám nádherné a pohodové Vánoce s Vašimi báječnými dětičkami.

 V. Smetanová