Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. zpráva

2. 1. 2017

13. zpráva

Týden 2. 1. 2017 -  6. 1. 2017

Vážení a milí rodiče,

přeji Vám krásný  a spokojený nový rok 2017 plný radosti z Vašich dětí.

PROBĚHLO

Poslední školní den před Vánocemi jsme si opravdu vánočně užili. Zazpívali jsme si u stromečku koledy s Alešem a šesťáky. Potom jsme si rozdali dárečky, děti byly už hodně nedočkavé. Děti si přinesly hodně sladkého materiálu na jablíčkové svícínky, takže se hodně vydařily. Vánoční den jsme zakončili pohádkou. Všem rodičům děkujeme, že poslali cukroví a různé dobrůtky. Dětem vše přišlo k chuti.

PROBĚHNE

K výuce

ČJ - V tomto týdnu si zopakujeme nová předvánoční písmena F a G, budeme procvičovat čtení slov se skupinami DI, TI a NI, DĚ, TĚ a NĚ. Přidáme si psaní a čtení Ď, Ť a Ň, začneme čtení skupin BĚ, PĚ, VĚ a MĚ. Postup čtení: např. VĚRA – hláskujeme V – J – E – R – A, PĚNA – hláskujeme P – J – E – N – A … MĚSTO – hláskujeme nahlas opět to, co vyslovujeme: M – Ň – E – S – T – …Dojdeme asi na poslední stránku PS -  str. 80. Ráda bych také všechny děti vyzkoušela ze čtení DÚ ve žluté čítance, který měly na prázdniny. Děti by měly číst chvilku doma každý den, i když není zrovna úkol ze čtení. Napíšeme si také na známku diktát známých slov. V sešitě kresebných uvolňovacích cviků (sešit s mašinkou) na nás čekají už celkem obtížné části psacích písmen, se kterými mnohé děti před Vánocemi dost „bojovaly“(např. spodní kličky). Zatím jsou tyto tvary velké, ale už by měly být celkem přesné. Na trénování budu dětem dávat i pracovní listy z jiných materiálů.

Ma - Budeme opakovat a procvičovat sčítání a odčítání do 7 a řešení slovních úloh. Téměř všem jde správně vypočítat součet nebo rozdíl, je ale potřeba procvičovat i doma příklady typu 4 + _ = 7 a hlavně _ -  3 = 4… V těchto příkladech někteří poměrně často chybují, někdy ale také pouze proto, že si práci po sobě vůbec nezkontrolují. Veďte je tedy, prosím, i doma k pečlivé kontrole svojí práce. Děti by měly také postupně počítat rychle, bez používání prstů a výpočty si co nejvíce zautomatizovat. Počítání v oboru 0 – 7 už budu od středy známkovat i do notýsku. V PS dojdeme asi na str. 61, tedy dobereme celý 1. díl.

Prv - Budeme se věnovat ročnímu období zimě a zimním sportům. Povídat si budeme o přikrmování lesních zvířat a ptactva. V PS jsme hodně stránek vynechali, protože jsme učivo probírali jinou formou.

TV - Pokud by napadlo větší množství sněhu, šli bychom si ho příští týden v době tělocviku užít (bobovat, stavět sněhuláka…). Sledujte tedy naše třídní webové stránky, kam bych aktuální informaci k TV v neděli napsala.

Milí rodiče, přeji Vám krásný 1. týden v novém roce. V. Smetanová