Jdi na obsah Jdi na menu
 


26. zpráva

10. 4. 2017

26. zpráva

Krátký týden 10. 4. – 12. 4. a týden 18. 4. – 21. 4.

PROBĚHNE

  • V úterý 11. 4. – Velikonoční jarmark od 15 – 17hod. V 16: 15hod zahraje skupina SUPRKAPLE s Alešem. Počasí se má zhoršit, takže vše proběhne asi v přízemí školy 1. stupně. Děti vlastnoručně zasadily osení, vytvořily mističky z hlíny a různé jiné ozdoby. Určitě si přijďte výtvory zakoupit. Peníze, které utržíme, bych použila na nákup her pro děti na přestávku. Pokud byste se nemohli osobně jarmarku zúčastnit a chtěli na hry dětem přispět, pošlete po dětech 50Kč ( můžete i více). Použitý výtv. materiál musíme zaplatit škole, takže doufám, že nám něco na hry zbyde. Dle Vašeho rozpisu budou děti ve stánku své výtvory prodávat.
  • Na konzultační hodiny se přihlásila zatím pouze polovina rodičů. Vzhledem k tomu, že děti hodnotím převážně kladně a vy nemáte srovnání s ostatními, ráda bych s Vámi všemi podrobněji  pohovořila o tom, jak si Vaše dítě vede ve čtení, psaní i v matematice. Využijte, prosím, nabídku konzultací.
  • V pátek 21. 4. pojedeme do Braníka na interaktivní výstavu Trnkova Zahrada 2. Pojedeme vlakem v 9: 30hod. Výstava je objednána na 10:00hod. Je to hned naproti nádraží, tak bychom to měli stihnout. Zpět pojedeme až vlakem ve 12: 41hod. Děti půjdou hned na oběd. Cena 100Kč – děti mohou nosit během příštího týdne. Do školy si tento den děti přinesou pouze penál a svačinu. Ráno přijdou normálně do školy. Proběhne 1. vyuč. hodina.

ČJ Nyní čteme v Malé čítance texty o dětech. Jsou to většinou ukázky z knih pro děti. Hodně si u toho povídáme o kamarádství a o příhodách, které děti přímo zažily. Vedu děti k tomu, aby se učily souvisle vyjadřovat a tvořily pěkné smysluplné věty. Pokud mají děti čtecí úkol, měly by si text přečíst alespoň dvakrát. Při druhém čtení se snažit již více slov číst plynule dohromady. Úkoly k textu pečlivě vypracovat. Číst hlasitě, srozumitelně a se záložkou. Do příštího pátku dojdeme asi na str. 51 Budeme opět číst i jiné texty, viz. červené desky. Na velikonoční prázdniny děti dostanou čtecí úkol s PL.

Psaní – Děti se hodně zlepšily v psaní diktátů, přepisů i opisů. Stále jim však musím připomínat kontrolu znamének nad písmeny, ale tvary písmen jsou již jistější a pěknější. Také jednotlivá písmena se dětem pletou mnohem méně. Naučíme se psát k, f, g, I, dojdeme asi na str. 18. Budeme procvičovat  přepisy. Ve čtvrtek 20. 4. napíšeme diktát slov : kočka, doga, fík, duben, buben, kos, hroch, chléb

Ma – Probíráme již všechny typy sčít. a odčít. do 20 kromě přechodu přes desítku. Dětem nyní hodně pomáhá číselná osa. Trénujeme rychlé pamětné počítání, řetězy, příklady s neznámou a hlavně slovní úlohy. Musíme stále zdokonalovat odpovědi. Řešení většinou vymyslí všechny děti správně, ale odpověď u mnohých působí dosti kostrbatě. Mnoho dětí špatně skloňuje slova nebo je přehazuje, takže odpověď zní, jako když mluví cizinec, který se učí česky. Občas také děti odpoví na něco úplně jiného. Stále zařazuji úlohy s tematikou nakupování. Ještě někteří pletou cenu s množstvím. (1 vejce stojí 5Kč, 1 jablko stojí 4Kč. Kolik bude stát nákup: 2 vejce a 2 jablka? Některé děti odpoví, že 4Kč.)V učebnici je málo úloh, tak zase dětem připravuji různé PL. Někteří řeší i složitější úlohy.

Prv. – Zabývali jsme se domácími zvířaty. Děti by měly znát jména samice, samce a mláděte. Pro pár dětí ještě stále tyto pojmy nejsou samozřejmé. Některým dětem ještě dělá i problém vybarvení zvířat a rostlin podle skutečnosti. V učebnici dojdeme na str. 53.  K procvičení vypracovávají děti i různé PL.

Děti si zasadily každé svoji pšenici. Celý týden jsme sledovali, co rostliny potřebují k tomu, aby rostly.

VV, PV – Děti vytvořily nádherné veselé ptáky, kteří nám nyní zdobí třídu místo zimních vloček. Také nástěnky jsou již barevné a jarní. Na jarmarku si budete moci zakoupit výtvory, které děti vytvořily.

TV – Pokud bude  hezké počasí, budeme chodit ven. Děti by tedy měly mít i vhodnou obuv na ven.

 Přeji Vám krásné Velikonoce a těším se na setkání s Vámi na pohovorových hodinách. V. Smetanová