Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. zpráva

23. 4. 2017

27. zpráva

Týden 24. 4. – 28. 4.

PROBĚHLO

V úterý 11. 4. proběhl jarmark. Děti zde prodaly všechny své výtvory. Druhý den po jarmarku jsme společně spočítali všechny peníze v pokladně. Prodali jsme za 3 000Kč. Po odečtení nákladů na materiál nám zbylo 2 300Kč. Děti měly velikou radost, že si samy tolik vydělaly. Vymyslely mnoho nápadů, jaké hry za peníze nakoupit. Já nyní z nápadů něco vyberu a koupím, dám Vám vědět. Všem rodičům a jiným příbuzným, kteří si výrobky zakoupili, ( někteří přidali ještě peníze navíc nebo nám věnovali něco k prodeji) jménem dětí velmi děkuji.

V pátek 21. 4. jsme navštívili interaktivní výstavu Trnkova Zahrada. Na výstavu jsme se nejprve připravili ve škole. Celý týden jsem dětem z nádherné Trnkovy knihy četla, aby si dovedly představit, co je na výstavě čeká. Vstupem na výstavu se děti opravdu ocitly v kouzelné zahradě, setkaly se s hrdiny knížky téměř naživo. Mohly si vše vyzkoušet, prohlédnout, užít a osahat (např. Trpaskop, Velrybárium, Kočkodrom, Slonograf, Štěkafon, Pískohrab – prolézaly, jezdily na koloběžkách a honily zlomyslného kocoura, koukaly, co se honí trpaslíkovi hlavou . . .) Po hodině jsem děti ani nemohla z výstavy dostat. Pěkné dopoledne ale ještě nekončilo. V areálu venku děti využily provazové centrum, kde byly vskutku úžasné lanové prolézačky, trampolína a tobogány. Já jsem byla z hlídání sice trochu „ šílená“, ale děti byly naprosto báječné a respektovaly všechna pravidla, která jsme si v parku dali, takže vše dobře dopadlo, děti si užily a já z jejich radosti také. Přálo nám dokonce i počasí. Bylo to moc prima.

Probíhají konzultační hodiny, kde Vás podrobněji informuji o prospěchu Vašeho dítěte, již jsem hovořila s polovinou rodičů. K H budou probíhat ještě i tento týden.

K výuce   

ČJ – Četli jsme v Malé čítance texty o dětech. Děti moc zaujal článek o holčičce z Číny. Po přečtení jsme si ukazovali obrázky znakového písma, fotky čínské zdi, bource morušového, rýžových polí, čínských obydlí a zahrad i jiných zajímavostí, které s tématem souvisely, hodně jsme si povídali o jiném způsobu života v jiné zemi. Nyní budeme číst články s tematikou jídla. Také jej využijeme k zopakování vědomostí o smyslech, hlavně o chuti a čichu.  Každému z rodičů jsem na KH indiv. řekla, jaká je úroveň čtení jeho dítěte. Nyní by se již měly děti snažit číst většinu slov dohromady, u vět se snažit o správnou intonaci. V čít. Dojdeme asi na str. 54.

V psaní jsme se již seznámili s psaním všech písmen malé abecedy, postupně budeme probírat velká písmena. Píšeme často opisy a přepisy slov i vět, aby se dovednost psaní správných tvarů písmen dětem upevnila. Opět budeme psát v pátek diktát. Tentokrát zkusíme napsat věty. ( Na jabloni sedí černý kos. Malé kotě si hraje pod lípou.) Při diktování se dětem musí říct, jaké mají napsat i, y, velké písmeno na začátku věty a tečka na konci.

Ma – Věnovali jsme se slovním úlohám a příkladům typu: „ o něco více, o něco méně“ a příkladům s nakupováním. Většina dětí zvládá výborně i sestavení správné odpovědi. Děti mohou stále ještě používat číselnou osu. V učivu budeme pokračovat. Probereme str. 42, 43, 44 v uč., ale samozřejmě i jiné úlohy pomocí jiných materiálů. Pokusíme se i psát do sešitu matematiky, což jsme dlouho nedělali. Zdokonalujeme všechny probrané typy sčít. , odčít. do 20.

Prv. – Dokončili jsme učivo o jaru. Budeme se věnovat opět orientaci v čase. Učivo rozšíříme  o rozlišování částí dne a poznávání hodin, zatím pouze celých. Vysvětlíme si pojmy: den, hodina, minuta.

VV, PV – Děti vytvořily moc pěkné autoportréty, které nám již zdobí třídu. Tento týden budeme vytvářet Lichožrouty ( postavičky z knihy Lichožrouti). Děti by si měly na čtvrtek přinést delší ponožku, kterou máte doma lichou, 2 větší knoflíky.

Doplňte dětem, prosím, do penálů fixy na smazávací tabulku. Hodně ji používáme, tak máme velkou spotřebu. Děkuji.

Přeji Vám pěkný týden V. Smetanová