Jdi na obsah Jdi na menu
 


34. zpráva

9. 6. 2017

Týden 12. 6. – 16. 6.

PROBĚHNE

POZOR! Kontrolujte pravidelně dětem hlavu. Ve všech třídách se vyskytly opět vši. Žák může jít do školy po dokonalém ošetření. Nesmí mít vši ani hnidy. Doporučujeme, aby dívky nosily culíky nebo jinak svázané vlasy.

14. 6. – zdravověda 1. pomoc (přeloženo z pondělí 12. 6. )- akce proběhne během dne, během dvou hodin.

15. 6. – ve čtvrtek pojedeme na komentovanou výstavu Adolfa Borna, která bude doplněna tvořivou dílnou. Děti přijdou normálně do školy. Budou mít pouze batůžek s velkou svačinou a pitím, penál, nestihneme oběd ve škole. Děti oblékněte podle počasí, mohou mít drobné kapesné na útratu. Všem jsem odhlásila obědy.

 Pojedeme vlakem v 8: 30 z Vraného a vrátíme se vlakem v 15hod. Děti odvedeme z nádraží do družiny. Cena celé akce (doprava a program) činí 100 Kč. Děti přinesou do čtvrtka.

20. 6. – společné třídní fotografování

26. 6.  – celodenní výlet autobusem do dětského zábavného parku s Fábula v Kamenici nad Lipou –přibližná cena je 500Kč.

K výuce

Ve všech předmětech stále pilně pracujeme a zdokonalujeme vše, co jsme se letos naučili. Dokončujeme pracovní sešity a písanku a připravuji dětem pracovní listy, na kterých plníme různé úkoly. Pracovní sešity, písanku a barevné desky s pracovními listy průběžně posílám domů, takže máte možnost sledovat, jak se Vašemu dítěti na konci školního roku práce daří.

Tento týden děti budou mít  poslední známky v notýsku. Také ještě do konce týdne budu dávat d. ú. Dohlédněte , prosím, aby je ještě pečlivě děti vypracovaly. Poslední 2týdny již úkoly dávat nebudu.

V pátek proběhla první čtenářská dílna. Škoda, že s námi nemohly pracovat všechny děti, neboť po týdnu připomínání stále knihu neměly. Knihy jsme si představili, vysvětlili potřebná pravidla, všichni se potom začetli do svých knih a na závěr jsme si o čtení popovídali. Někteří ale měli nevhodnou knihu. Kniha pro čtenářskou dílnu by měla být s dějem, s většími písmeny, ne encyklopedie, dítě by ji nemělo mít již přečtenou. S těmito knihami budeme pracovat až do konce školního roku.

Přeji pěkný týden V. Smetanová