Jdi na obsah Jdi na menu
 


35. zpráva

35. zpráva

Týden  19. 6. – 23. 6.

PROBĚHLO

Ve středu 14. 6. jsme měli „ Dny pro záchranu života“. Program se skládal z teoretické a praktické části. Odborníci ze záchranné služby děti seznámili se základními pravidly 1. pomoci. Děti si prohlédly pravou sanitku a její vybavení, vyzkoušely si masáž srdce, zástavu tepenného krvácení, zahrály si telefonní rozhovor na linku 155 a jiné důležité aktivity při poskytování 1. pomoci.

Ve čtvrtek jsme podnikli výlet na Kampu. Cestovali jsme vlakem, tramvají a nakonec pěšky přes most, kde děti obdivovaly Pražský hrad, Národní divadlo a rozhlednu na Petříně. První naše zastávka byla pod Petřínem na pěkném dětském hřišti, zde se děti po cestě občerstvily a pohrály si. Po cestě do galerie jsme se zchladili výbornou kopečkovou zmrzlinou. Děti měly velkou radost, že si mohly samostatně vybrat podle své chuti. Někteří však litovali, že jsem zmrzlinu koupila já a nemohly tedy utratit své kapesné. Před vstupem do galerie si ještě děti stihly vyzkoušet, jak se leze po miminkách D. Černého. Před vchodem na nás již čekali lektoři, kteří děti provedli výstavou. Děti plnily různé úkoly, které byly zaměřeny na sledování dění na obrazech. Na závěr všichni namalovali obrázky. Výstava byla nádherná, stála by za zhlédnutí i dospělým. Ještě jsme chvilku pobyli v parku na Kampě, kde se děti opět občerstvily, prohnaly hejna holubů, odpočinuly si a vyrazili jsme zpět do Vraného. I ve velkém vedru děti všechno zvládly a snad si budou obrázky A. Borna pamatovat.

PROBĚHNE

V úterý 20. 6. se budeme společně fotografovat celá třída – 35Kč

Další možnost je : skupinky dle libosti – 25Kč ( jedna foto 25Kč), jednotlivec (tři foto po 25Kč)

Napište nebo zakroužkujte, jestli si Vaše dítě přeje kromě společné fotky ještě nějakou z uvedených možností.

Ve čtvrtek, podle počasí, půjdeme ven na celé dopoledne do okolí Vraného ( pravděpodobně na Lávku) Vybavení : sportovní oblečení, plavky, ručník, čepice proti sluníčku, batůžek se svačinou, pití, drobné kapesné. Sejdeme se nejprve ve třídě. Návrat bude do 12: 25hod do školy. ( Pokud bychom se rozhodli kvůli počasí jít jinam, dáme Vám na třídní stránky další info. )

V pondělí 26. 6. jedeme na výlet autobusem do dětského zábavného parku Fábula do Kamenice nad Lipou.

Sraz: před kavárnou Perla u papírny v 6: 45hod - Odjezd: v 7: 00hod – Návrat: tamtéž 16: 30 až 17:00hod.

 S sebou:  Děti si vezmou jídlo na celý den, pití, kapesné kolem 100Kč, sportovní oblečení podle počasí, pokrývku hlavy. Pokud bývá Vašemu dítěti špatně z jízdy, dejte mu před cestou prášek a mně do ruky na zpáteční cestu.

Cena výletu:    500Kč (vstupenka na program na celý den, doprava)

  • Prosím, napište ihned, pokud již nyní víte, že se Vaše dítě výletu nezúčastní. Musíme vědět počet dětí kvůli ceně autobusu a případnému zajištění náhradníků. Peníze, prosím, uhraďte do čtvrtka.

Přeji Vám pěkný týden V. Smetanová