Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. zpráva

7. 10. 2016

4. zpráva

Týden 10. 10. – 14. 10.

Různé

  • Kdo má zájem přihlásit své dítě do sportovního kroužku „ Sportujeme s MŠ a ZŠ“, který již probíhal ve školce, napište mi do Sdělení rodičům, že své dítě do kroužku přihlašujete. Trenér si vždy děti vyzvedne v družině a potom je sem i vrátí. Kroužek začíná v pátek 14. 10. ( čas : 13: 15 – 14: 00hod v místní sokolovně) Trenér - M. Obermajer tel: 603 840 040
  • V pátek 7. 10. jsme ve škole slavili svátek zvířat. Děti si ve středu při VV vytvořily překrásné masky, které si v pátek hodně užily. Také si děti přinesly své plyšové miláčky, které předvedly ostatním a pohrály si s nimi. Zpívali jsme písničky o zvířatech, také jsme si zatančili. Děti z 9. třídy připravily pro naše prvňáčky hodinovou naučně zábavnou stezku ve škole. Děti v maskách jsem vyfotila, tak si je prohlédněte, jak jim to slušelo.
  • V pondělí vám děti přinesou profesionální upomínkové fotografie na 1. třídu s informacemi o ceně.
  • Každý pátek vám posílám práce dětí k nahlédnutí domů. Snažím se i o hodnocení práce a chování vždy za uplynulý týden v „Notýsku“.

K učivu

ČJ – Naprostá většina dětí výborně pozná i čte všechna probraná písmena a hláskuje známá slova. Hodně dětí již krátká a procvičená slova přečte dohromady. Někteří již přečtou po vyhláskování samostatně dohromady i slova nová. Jak je na tom vaše dítko, jsem napsala všem do notýsku. Pokud skládání slov z hlásek dohromady ještě nejde, je nutné tuto dovednost stále procvičovat  a vést děti k tomu, aby četly hlásky, co nejrychleji a dobře se poslouchaly, co čtou. Nesmějí slova hádat. Také jsme psali diktát. Je také nutné s dětmi procvičovat opačnou dovednost. Celé slovo naopak rozložit na hlásky, tedy jej vyhláskovat. Poslala jsem domů k nahlédnutí sešit, kam jsme diktáty psali. Samozřejmě, že děti podle diktátu píší slova jednoduchá a již známá. Při procvičování doma by dítě mělo nahlas říkat jednotlivá písmena, která ve slově bude psát. Nestihli jsme písmeno R, tak s ním začneme v pondělí. Do konce týdne dojdeme asi na str. 29. Tedy poznáme ještě písmena L a V. Všechny texty jsou kombinované s obrázky a úkoly k jeho pochopení. Každý den by dítě mělo trénovat čtení, proto mají děti vždy v tašce buď učebnici nebo červ. desky se čtením nebo oboje. Klidně můžete s dětmi opakovat cokoliv dozadu z těchto materiálů. Ti, kterým se bude do pátku dařit číst již celá slova, dostanou  na víkend úkol v nové Čítance, ostatní budou ještě trénovat jednodušší slova. Při čtení musí mít dítě vždy záložku a ještě si ukazovat čtené písmeno samo prstem.

Ma – Většině dětí dělají problém pojmy : všichni, všechno, kromě, nahoře, dole, řada, řádka, sloupeček, první, poslední pod, za, před, vedle. . . tak tyto pojmy hodně trénujeme. Občas mám dojem, že mluvím s cizinci, kteří nerozumějí česky. Vše si procvičujeme hraním, ale musíme se to už brzy naučit. Děti už umějí napsat čísla 1, 2, 3, 4, 5. Nyní budeme procvičovat uspořádání číselné řady. Pojmy před, za, také číslo 0, dojdeme i k porovnávání čísel asi na str. 25 v uč.

Prv – Seznamujeme se s spravidly bezpečného chování na silnici.

VV a PV – Byla jsem nadšená, jaké krásné masky zvířat děti vymyslely a vytvořily, poskytla jsem jim pouze základní tvar -  šablonu obličeje. Ostatní již vše vymyslely samy. Těším se na další výtvory, tento týden s podzimní tematikou.                                                                                                                                                                                           Přeji vám krásný týden plný trpělivosti. V. Smetanová