Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. zprava

23. 10. 2016

 

Týden 24. 10, 25. 10  a  31. 10. – 4. 11.

Různé

  • 26. 10., 27. 10., - podzimní prázdniny, 28. 10. – Státní svátek
  • 2. 11. STŘEDA : Budeme slavit Halloween. V tento den si mohou děti přinést z domova své masky nebo již v nich mohou přijít do školy. Budeme se učit, ale vše bude motivováno H.,tedy „strašidelně“. Také nám děti z 6. třídy připraví strašidelnou zábavu. Vše vyfotím, tak uvidíte, jaké to bylo. Pokud byste po dětech poslali něco dobrého na zub, bylo by to prima. Děti by jistě přivítaly nějaké dobrůtky.

K učivu

D. Ú na podzimní prázdniny:  Čtení textu v modré učebnici str. 37 a úkoly k němu str. 38  Aby děti zodpověděly správně otázky k textu, musíte jim pomoci, kde v přečteném textu odpovědi najít.

ČJ – Děti dělají ve čtení velké pokroky. Většina dětí již dává dohromady slova, která ve školních textech čteme.

Připomínám pravidla, podle kterých postupujeme při nácviku správného čtení.

  • Žák čte vždy se záložkou a ukazuje si při hláskování prstem písmenka.
  • Slovo nejprve vyhláskuje, potom přečte dohromady. Pokud slovo nejde přečíst dohromady, vyhláskuje je ještě jednou rychleji. Je důležité dbát na to, aby děti zbytečně jednotlivé hlásky neprotahovaly. Pokud slovo nejde opakovaně přečíst dohromady, čteme s dítětem souběžně. Dítě nesmí slovo hádat.
  • V tomto období čtení mohou již děti číst krátká slova dohromady rovnou ( JE, JÍ, TO, ČÁP, NA . . .) Nesmí si je však před čtením šeptat.
  • Čtení vět: Děti čtou po jednotlivých slovech. Celou větu již nečtou znovu dohromady. Pojem věta zatím děti těžko chápou. „ Je to povídání od tečky k tečce.  Ale známe i otazník a vykřičník.“

Do konce týdne 4. 11. ještě probereme písmenko Z a M.

Ma – Tento týden jsme začali s rozklady čísel, což je příprava na sčítání. V mat. postupujeme rychle, protože v tomto období je pro děti mat. učivo mnohem lehčí než čtení. Začneme již sčítat a ještě se budeme zabývat g. tvary. Dojdeme asi na str. 34. v uč. Také již budeme moci více využít čtverečkový sešit na počítání příkladů a řešení úloh.

Prv. – Ještě jsme se zabývali počasím na podzim a podzimní přírodou. Teprve v příštím týdnu dojde na zvířata, zeleninu a ovoce.

VV a PV Děti vytvořily překrásné strašidelné hrady. Máme už pěkně podzimně  vyzdobenou třídu.

Přeji krásný týden V. Smetanová