Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. zpráva

27. 11. 2016

9. zpráva

Týden  28. 11. -  2. 12. 2016

PROBĚHLO

V minulém týdnu proběhly pohovorové hodiny. Byla jsem moc ráda, že jsem s Vámi rodiči mohla podrobněji probrat školní práci Vašich dětí. Je úžasné, jaký pokrok děti udělaly za necelé 3 měsíce. Děkuji Vám za báječnou spolupráci.

PROBĚHNE  

Již nyní se na Vás opět těším při setkání na vánoční besídce, která se bude konat ve čtvrtek 15. 12. v naší třídě od 17 : 00hod. Tímto Vás všechny srdečně zvu. Děti Vám zde zazpívají koledy, zarecitují a zahrají několik básniček a hlavně si budete moci prohlédnout vánočně vyzdobenou třídu výtvory Vašich dětí. Také zde děti dostanou knížky a budou pasovány na čtenáře. Knihy zakoupím z peněz, které jste platili na poč. šk. roku do třídního  fondu.

Vánoční besídka pro děti, kdy si budou moci vzájmně nadělit dárky ve třídě u stromečku, proběhne poslední den před vánočními prázdninami dopoledne místo vyučování 22. 12. To bude již bez rodičů.

9. 12. – v pátek  pojedeme do divadla Minor na představení „ Libozvuky“. Podrobnější informace Vám napíši v příští zprávě.

K výuce

ČJ – Co jsme všechno zvládli v uplynulých dnech a jak si vede Vaše dítko jsme si řekli na poh. h. Také jsem s Vámi Všemi probrala správnou techniku čtení v tomto období nácviku. V nadcházejícím týdnu probereme písmenko CH a Š. Dojdeme asi na str. 66. Na středu děti dostaly opět úkol ze žluté čítanky – přečíst čl. HOKEJ a vypracovat úkol k pochopení textu. Napíšeme diktát některých vět ze str. 63 z modré čít. Cvičíme básničky se zimní a vánoční tématikou.

Ma – Na sobotu a neděli jsem dětem dala domů také PS – Ma a modré desky s PL s typem příkladů, které nyní probíráme, tak jste viděli, jak to komu jde. Některé děti musí ještě hodně procvičovat příklady s neznámou. Někteří již učivo pěkně zvládají, tak dostávají k řešení i obtížnější úlohy. Děti mohou k nácviku sčít. a odčít.  používat i prsty, ale samozřejmě je ideální postupně používání prstů minimalizovat  pouze na nové učivo. Také se zaměřujeme na sl. úlohy, pokoušíme se o jednoduchý zápis příkladu i odpovědi. Prac. sešit nebo PL z Ma budu dětem nyní posílat domů častěji. Aby mohly typy př.případně procvičovat. Postoupíme k číslu 6, dojdeme asi na str. 46. Pokud děti přinesou domů nějaké sešity nebo listy, prosím, podívejte se, jestli nemá Vaše dítě něco doplnit. Děti pracují různým tempem a občas se stane, že někdo práci nestihne. Práci však doplňujte s dětmi pouze pokud to tam napíšu, vždy není nutné, aby měli všichni všechno stejně.

Prv – Probrali jsme podzim. Nové téma, které budeme nyní probírat je RODINA. Prosím, dejte ve čtvrtek dětem nějakou fotku, kde bude Vaše rodina. Každé dítě by si mělo do čtvrtka připravit jednoduché povídání o své rodině, představit nám její členy právě podle té fotky nebo fotek. Nejlépe třeba povídání o tom, co nejraději společně podnikáte. Cílem je, učit děti souvislému a smysluplnému vyjadřování k blízkému tématu.

HV – Aleš s dětmi pilně trénuje koledy na besídku.  VV, PV – Děti vytvořily překrásné andílky, uvidíte na besídce. Tento týden budeme vytvářet paní zimu. Děti mě neustále překvapují svými orig. nápady. Snažím se je pouze motivovat, ale nechávám je samostatně tvořit a nepoužíváme šablonky. Děti pracují dost radostně a zaujatě.        Přeji Vám krásný první adventní týden  V. Smetanová